Strona główna » Blog » Leczenie uzależnień » Klinika leczenia uzależnień OD-NOWA – skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Klinika leczenia uzależnień OD-NOWA – skorzystaj z pomocy profesjonalistów!

Leczenie uzależnień jest procesem trudnym i złożonym; tak naprawdę każdy przypadek jest inny, a metody pracy i rozwiązania dopasowuje się do potrzeb konkretnej osoby. Niekiedy jedynym skutecznym rozwiązaniem jest klinika leczenia uzależnień. Spośród wielu ośrodków publicznych i prywatnych na szczególną uwagę zasługuje ośrodek OD-NOWA: prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Warszawa poleca tę placówkę wszystkim osobom potrzebującym pomocy w walce z uzależnieniami. Podpowiadamy, czym charakteryzuje się dobry ośrodek leczenia uzależnień oraz jak wybrać najlepszy ośrodek leczenia uzależnień.

Jak wygląda leczenie uzależnień – Warszawa odpowiada

Alkoholizm jest poważną chorobą wpływającą na zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne – z tego powodu leczenie obejmuje sferę fizyczną oraz psychiczną. O ile sam detoks alkoholowy trwa zwykle do około 7 dni (w tym czasie organizm oczyszcza się z wszelkich śladów alkoholu), terapia uzależnień jest procesem trwającym co najmniej kilka tygodni, a często nawet kilka lat. 

Klinika leczenia alkoholizmu to rozwiązanie dla osób szukających skutecznego i intensywnego leczenia. Podczas pobytu w ośrodku stacjonarnym chorzy uczą się rozpoznawania mechanizmów rządzących uzależnieniem, starają się poznać powody nadużywania alkoholu oraz odkrywają efektywniejsze sposoby radzenia sobie ze stresem. Zamknięty ośrodek profilaktyki i terapii uzależnień prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe, a oprócz terapii oferuje również warsztaty ułatwiające życie w trzeźwości oraz uczy zdrowych nawyków i wprowadza do codziennej rutyny aktywne sposoby spędzania czasu. Wszystko to dzieje się w placówce „odciętej” od świata zewnętrznego. 

Chorzy zostawiają za sobą codzienne stresy, problemy oraz toksyczne środowisko, a także nie są wystawiani na pokusy związane ze spożywaniem alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych. Dla wielu osób jedyną szansą na wyjście z nałogu jest zamknięty ośrodek leczenia uzależnień; Warszawa nie jest pod tym względem wyjątkiem.

Przeczytaj również: Terapia stacjonarna a ambulatoryjna – czym się różnią i którą wybrać?

Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu czy placówka publiczna?

Polskie ośrodki leczenia uzależnień funkcjonują w ramach publicznego systemu opieki medycznej. Oznacza to, że koszt leczenia pokrywa NFZ. Warunkiem przyjęcia jest posiadanie aktualnego skierowania do szpitala psychiatrycznego lub prawomocnego postanowienia sądu zobowiązującego do leczenia odwykowego. Niestety, czas oczekiwania na miejsce w ośrodku może wynosić nawet kilka miesięcy – wszystko zależy od tego, ilu pacjentów ma obecnie dany ośrodek terapii uzależnień. Warszawa i inne miasta mogą skorzystać z alternatywy; prywatne kliniki leczenia uzależnień to często placówki otwarte całodobowo i niosące pomoc wszystkim osobom zgłaszającym się na leczenie. Wadą tego rozwiązania jest niestety jego koszt, jednak najlepsze prywatne kliniki odwykowe, takie jak Ośrodek OD-NOWA, oferują swoim pacjentom atrakcyjny system rat o najniższym oprocentowaniu. 

Sprawdź także: Prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu – ile kosztuje leczenie?

Czujesz, że nie dajesz sobie rady z walką z uzależnieniem i potrzebujesz wsparcia? Ktoś z Twoich bliskich ma problem z nadużywaniem alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych i jest zdecydowany podjąć leczenie? A może zależy Wam na anonimowości? Prywatny ośrodek leczenia narkomanii i alkoholizmu będzie w tym wypadku najlepszym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o prywatny ośrodek leczenia uzależnień, mazowieckie poleca przede wszystkim Ośrodek OD-NOWA. To prywatna klinika uzależnień stworzona po to, by wspierać osoby uzależnione oraz ich rodziny w procesie wychodzenia z nałogu. Jeśli interesuje Cię prywatna terapia uzależnień, Warszawa i OD-NOWA zapraszają!

Ośrodek OD-NOWA – najlepsi specjaliści są do Twojej dyspozycji

Klinika uzależnień alkoholowych OD-NOWA to przede wszystkim ludzie: doświadczony, zgrany zespół profesjonalistów, którzy już od wielu lat niosą pomoc osobom uzależnionym. Zespół terapeutów zapewnia fachowe wsparcie, ale również anonimowość i dyskrecję. Nie musisz obawiać się powierzenia im swoich problemów: w Ośrodku OD-NOWA jesteś w najlepszych rękach! Wpisując w Internecie hasła „leczenie uzależnień alkoholowych Warszawa” lub „leczenie uzależnień od narkotyków Warszawa” możesz znaleźć wiele opinii dotyczących najpopularniejszych ośrodków terapii uzależnień. W przypadku Ośrodka OD-NOWA poznasz nie tylko suche fakty, ale również historie osób, które otrzymały pomoc w klinice odwykowej. Z ich opisów wyłania się obraz miejsca otwartego dla wszystkich, pełnego empatii i  zrozumienia, ale również profesjonalizmu. Terapia jest dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjentów oraz prowadzona w taki sposób, by zapewnić im maksymalny komfort fizyczny oraz psychiczny. Oprócz odtrucia alkoholowego oraz terapii indywidualnej i grupowej oferujemy również warsztaty podtrzymujące oraz wsparcie dla członków rodziny osoby uzależnionej. Przeczytaj także: Ośrodek terapii uzależnień OD-NOWA – co warto o nas wiedzieć?

Jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami: