Wykonaj pierwszy krok - Bezpłatna konsultacja 
Zadzwoń pod numer 503 909 093 lub 730 909 093 

leczenie lekomanii WarszawaJak leczyć lekomanię?

Lekomania to choroba, polegająca na odczuwaniu przymusu, konieczności przyjmowania leków, najczęściej przeciwbólowych, nasennych, uspokajających, przeczyszczających.

Osoby uzależnione często odwiedzają różnych lekarzy w celu zgromadzania zapasu recept, żeby zapewnić sobie dostęp do leków. Z biegiem czasu zwiększa się dawka i częstotliwość brania lekarstw, a sytuacja, w której może ich zabraknąć, napełnia zdenerwowaniem i niepokojem.

Jeśli cierpisz na lekomanię i szukasz pomocy, to wiedz, że pierwszy i najtrudniejszy krok jest już za Tobą.

Teraz wystarczy tylko skontaktować się z nami, żebyśmy mogli doradzić Ci, jak dalej postępować.

Opinie

Terapia i przebieg leczenia uzależnienia od leków

Każda osoba uzależniona potrzebuje innego czasu terapii, który pozwoli jej na wyjście z nałogu. Najczęściej jest to około 5 tygodni (terapia podstawowa). W przypadkach, gdy potrzebne jest dalsze leczenie, terapia jest przedłużana.

  • Leczenie zawsze rozpoczynamy od uświadomienia pacjentowi swojej choroby. Stawiamy diagnozę oraz staramy się pomóc w rozpoznaniu własnego problemu i utożsamieniu się z nim.
  • Pokazujemy pacjentowi, jakie konsekwencje wywołuje lekomania.
  • Razem z pacjentem pracujemy nad radzeniem sobie z przymusem przyjmowania leków.
  • Wskazujemy i uświadamiamy pacjentowi, jak działa uzależnienie.
  • Razem z pacjentem wypracowujemy nowe sposoby radzenia sobie z rzeczywistością
  • Uczymy asertywnych zachowań w sytuacjach, kiedy nałóg może łatwo wrócić.
  • Ważnym elementem terapii są także grupy wsparcia (terapia grupowa)
  • Uczymy pacjenta ostrożności i natychmiastowego reagowania w momencie, gdy istnieje możliwość powrotu do nałogu.
  • Terapia ma na celu całkowitą akceptację uzależnienia przez pacjenta oraz umiejętność radzenia sobie z problemem zarówno w ośrodku, jak i w codziennym życiu.

Naszym pacjentom zapewniamy również zajęcia sportowe, spotkania z wyjątkowymi ludźmi, uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych. Jesteśmy przekonani, że takie działania oraz spokojna i rodzinna atmosfera naszego ośrodka sprzyjają wyciszeniu i skupieniu się na walce ze swoim uzależnieniem.

Wsparcie dla członków rodziny

Skutki uzależnienia pacjenta od leków często dotykają ich rodziny i bliskich. Oferujemy także wsparcie dla nich. Prowadzimy konsultacje oraz warsztaty dla osób potrzebujących wsparcia. Uzależnienie od leków dotyka nie tylko osobę chorą, ale oddziałuje także na każdego członka rodziny. Bezradność i patrzenie, jak bliska osoba cierpi przez nałóg, jest bardzo obciążające, dlatego leczenie lekomanii obejmuje także wspieranie rodziny osoby z problemem. Uzależnienie od leków to wyniszczająca choroba. Leczenie wymaga decyzji i zaangażowania osoby dotkniętej nałogiem i  wsparcia ze strony najbliższych w trakcie i po terapii. W naszym ośrodku realizujemy terapie skupiające w sobie również elementy edukacji rodzin osób uzależnionych w kwestii choroby, dzięki czemu leczenie lekomanii przebiega jeszcze skuteczniej.

Tygodniowe warsztaty podtrzymujące

Organizujemy tygodniowe indywidualne warsztaty podtrzymujące dla wszystkich, którzy skorzystali z terapii w naszym ośrodku. Zadaniem warsztatów jest podtrzymanie i wzmocnienie pozytywnych zmian oraz wsparcie pacjentów. Zapraszamy do uczestnictwa. Zapraszamy do kontaktu.

Leczenie lekomanii odbywa się w naszym prywatnym ośrodku, który znajduje się w spokojnym sąsiedztwie stolicy. Swoją ofertę kierujemy do klientów zamieszkujących miasto Warszawa, a także inne regiony Polski. Uzależnienie od leków i podjęcie pracy nad sobą nie jest powodem do wstydu – pamiętaj o tym. Pragniemy dotrzeć do jak najszerszego grona osób dotkniętych chorobą i nieść im profesjonalną pomoc.

leczenie lekomaniiLeczenie uzależnienia od lekówOdzyskaj kontrolę nad życiem bez lekomanii

Jeśli szukasz pomocy dla siebie lub bliskiej Ci osoby