Wykonaj pierwszy krok - Bezpłatna konsultacja 
Zadzwoń pod numer 730 909 093

Nowa droga bez narkotykówJak rozpocząć leczenie narkomana?

Leczenie narkomanii można rozpocząć w dowolnym momencie życia, ale im wcześniej zostanie podjęta decyzja o terapii, tym większa szansa na powrót do zdrowia i satysfakcjonującego życia.

Narkomania zazwyczaj zaczyna się bardzo niewinnie. Nie zdając sobie sprawy z poważnych konsekwencji, sięgamy po różne substancje z ciekawości, z nudy, żeby zapomnieć o problemach, ze względu na potrzebę akceptacji ze strony np. rówieśników itd. Niestety nawet sporadyczne zażywanie substancji psychoaktywnych może prowadzić do silnego uzależnienia, którego pierwszym objawem jest przymus brania coraz częściej i coraz większej dawki narkotyku.

Jeśli zauważyłeś takie zachowania u siebie i chcesz je zmienić, to znaczy, że pierwszy i najtrudniejszy krok jest już za Tobą.

Teraz wystarczy tylko skontaktować się z nami, żebyśmy mogli doradzić Ci, jak dalej postępować. Wiedza o tym, jak leczyć uzależnienie od narkotyków, to nie wszystko. W naszym ośrodku Od-Nowa zlokalizowanym w zacisznych okolicach Warszawy, stawiamy na domową atmosferę i prawdziwie empatyczne wsparcie - wierzymy, że to najlepsza droga do wspólnego sukcesu!

Opinie

Terapia i przebieg leczenia uzależnienia od narkotyków

Podstawowa terapia narkomanii w naszym ośrodku trwa 5 tygodni. Mamy jednak świadomość, że każdy człowiek jest inny i wymaga innego okresu leczenia, dlatego terapia w indywidualnych przypadkach jest przedłużana w zależności od potrzeb.

Ośrodek leczenia narkomanii Od-Nowa

Leczenie uzależnienia od narkotyków w naszym prywatnym ośrodku podzielone jest na kilka etapów, podczas których pacjent uświadamia sobie swój problem, akceptuje go i uczy się sposobów radzenia sobie z nim. Jak wygląda terapia?

  • Terapię rozpoczyna diagnoza i autodiagnoza. Pacjent musi sam rozpoznać objawy swojego uzależnienia i utożsamić się ze swoim problemem.
  • Pomagamy pacjentowi dostrzec wszystkie negatywne skutki zażywania narkotyków, które pojawiły się w jego życiu lub mogą pojawić się w przyszłości. Zwracamy uwagę na zdrowie, życie prywatne, naukę, pracę itp.
  • Razem z pacjentem wypracowujemy sposoby radzenia sobie z uzależnieniem.
  • Rozpoznajemy psychologiczne mechanizmy uzależnienia. Razem z pacjentem szukamy skutecznych metod radzenia sobie z nimi.
  • Pomagamy pacjentom budować swoją nową rzeczywistość – czyli żyć z uzależnieniem.
  • Uczymy asertywności w codziennych sytuacjach, zwłaszcza tych, które stanowią zagrożenie i mogą być impulsem do powrotu do nałogu.
  • Ważnym elementem terapii są także grupy wsparcia (terapia grupowa).
  • Istotną umiejętnością nabywaną podczas leczenia jest rozpoznawanie sygnałów nawrotu choroby. Uczymy, jak radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi.
  • Pomagamy całkowicie zaakceptować uzależnienie i pokazujemy, jak z nim żyć po opuszczeniu ośrodka.

W naszym ośrodku poza podstawową terapią uzależnienia od narkotyków, prowadzimy zajęcia sportowe, organizujemy ciekawe wydarzenia kulturalne oraz interesujące spotkania. Gwarantujemy miłą atmosferę - pełną zrozumienia. Spokojna okolica sprzyja skuteczności naszej terapii.

Wsparcie dla członków rodzin

Terapia dla uzależnionych od narkotyków w ośrodku Od-Nowa zakłada wsparcie wszystkich potrzebujących. Wyciągamy pomocną dłoń także do bliskich naszych pacjentów, którzy często nie radzą sobie z ich uzależnieniem. Organizujemy wspierające spotkania i warsztaty. To właśnie dzięki temu nasz ośrodek odwykowy staje się miejscem, w którym leczenie narkomanii ma szansę realnie zmienić życie całej rodziny.

Tygodniowe warsztaty podtrzymujące

Po zakończeniu terapii możliwe jest uczestnictwo w Tygodniowych Warsztatach Podtrzymujących. Ich celem jest wsparcie emocjonalne pacjentów oraz utrwalenie pozytywnych zmian, jakie zaszły w ich życiu w czasie trwania terapii.

Terapia uzależniania od narkotykówOdzyskaj wolność od narkotyków

leczenie narkomanii Warszawa

Jeśli szukasz pomocy dla siebie lub bliskiej Ci osoby