Wykonaj pierwszy krok - Bezpłatna konsultacja 
Zadzwoń pod numer 730 909 093

Narkotyki – leczenie uzależnienia

Uzależnienie od narkotyków to choroba, które wymaga odpowiedniej opieki, ponieważ wpływa na funkcjonowanie mózgu w zakresie percepcji, wrażeń, emocji i motywacji. Leczenie uzależnień od narkotyków pod Warszawą i okolicach najlepiej przeprowadzić w zaufanym miejscu. W klinice OD-NOWA, czyli w ośrodku leczenia narkomanii w Ostrówku zmieniamy cały styl życia danej osoby. Leczenie narkomanii to rozwiązanie, które pozwoli Ci wrócić do normalnego funkcjonowania.

Droga do choroby – etapy uzależnienia od narkotyków

Narkoman nie od razu zaczyna wykazywać oznaki uzależnienia. Cechą charakterystyczną choroby jest brak kontroli nad używaniem substancji lub określonymi zachowaniami. Ta zależność może być zarówno psychologiczna, jak i chemiczna. Wtedy zaczynają pojawiać się znaki, zgodne z poszczególnymi etapami uzależnienia.

 • Faza inicjacji: kiedy ktoś pierwszy raz sięgnie po narkotyki.
 • Faza eksperymentowania: branie z ciekawości, żeby popróbować, sprawdzić „jak to jest być na haju”.
 • Faza odczuwania przymusu, nawyku: częste sięganie po używki po to, by funkcjonować „normalnie”. Jest to ryzykowny etap, w którym nie liczą się konsekwencje takiego postępowania.
 • Faza uzależnienia: nieumiejętność zaprzestania i życia bez przyjmowania psychoaktywnej substancji.

Pojawienie się eksperymentowania z narkotykami już powinno budzić niepokój. W przypadku trzeciej i czwartej fazy konieczne jest leczenie uzależnienia od narkotyków. Nasz prywatna klinika leczenia narkomanii koło Warszawy oferuje profesjonalną pomoc.

Jak rozpocząć leczenie narkomana?

Leczenie narkomanii pod Warszawą można rozpocząć w dowolnym momencie życia, ale im wcześniej zostanie podjęta decyzja o terapii, tym większa szansa na powrót do zdrowia i satysfakcjonującego życia.

Narkomania zazwyczaj zaczyna się bardzo niewinnie. Nie zdając sobie sprawy z poważnych konsekwencji, sięgamy po różne substancje z ciekawości, z nudy, żeby zapomnieć o problemach, ze względu na potrzebę akceptacji ze strony np. rówieśników itd. Niestety nawet sporadyczne zażywanie substancji psychoaktywnych może prowadzić do silnego uzależnienia, którego pierwszym objawem jest przymus brania coraz częściej i coraz większej dawki narkotyku.

Jeśli zauważyłeś takie zachowania u siebie i chcesz je zmienić, to znaczy, że pierwszy i najtrudniejszy krok jest już za Tobą. Teraz jedyną szansą na lepsze życie jest terapia uzależnień od narkotyków. Wystarczy tylko skontaktować się z nami, żebyśmy mogli doradzić Ci, jak dalej postępować.

Wiedza o tym, jak leczyć uzależnienie od narkotyków, to nie wszystko. W naszym prywatnym ośrodku leczenia narkomanii OD-NOWA zlokalizowanym w zacisznych okolicach Warszawy, stawiamy na domową atmosferę i prawdziwie empatyczne wsparcie. Wierzymy, że to najlepsza droga do wspólnego sukcesu!

Terapia uzależnień od narkotyków – Warszawa: przebieg leczenia uzależnienia od narkotyków

Prywatny ośrodek leczenia narkomanii pod Warszawą OD-NOWA to miejsce, w którym podstawowa terapia trwa 5 tygodni. Mamy jednak świadomość, że każdy człowiek jest inny i wymaga innego okresu leczenia, dlatego leczenie uzależnienia od narkotyków w indywidualnych przypadkach jest przedłużane w zależności od potrzeb.

Leczenie narkomanii – Warszawa – stop narkotykom – odnowa24h.pl

Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków pod Warszawą – OD-NOWA

Leczenie narkomanii w naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień narkotykowych pod Warszawą podzielona jest na kilka etapów. W tym czasie pacjent uświadamia sobie swój problem, akceptuje go i uczy się sposobów radzenia sobie z nim. Jak wygląda terapia uzależnienia od narkotyków?

 • Leczenie uzależnienia od narkotyków rozpoczyna diagnoza i autodiagnoza. Pacjent musi sam rozpoznać objawy swojego uzależnienia i utożsamić się ze swoim problemem.
 • Pomagamy pacjentowi dostrzec wszystkie negatywne skutki zażywania narkotyków, które pojawiły się w jego życiu lub mogą pojawić się w przyszłości. Zwracamy uwagę na zdrowie, życie prywatne, naukę, pracę itp.
 • Razem z pacjentem wypracowujemy sposoby radzenia sobie z uzależnieniem.
 • Rozpoznajemy psychologiczne mechanizmy uzależnienia. Razem z pacjentem szukamy skutecznych metod radzenia sobie z nimi.
 • Pomagamy pacjentom budować swoją nową rzeczywistość – czyli żyć z uzależnieniem.
 • Uczymy asertywności w codziennych sytuacjach, zwłaszcza tych, które stanowią zagrożenie i mogą być impulsem do powrotu do nałogu.
 • Ważnym elementem terapii uzależnienia od narkotyków są także grupy wsparcia (terapia grupowa).
 • Istotną umiejętnością nabywaną podczas leczenia jest rozpoznawanie sygnałów nawrotu choroby. Uczymy, jak radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi.
 • Pomagamy całkowicie zaakceptować uzależnienie i pokazujemy, jak z nim żyć po opuszczeniu ośrodka.

W ośrodku leczenia uzależnień narkotykowych w Ostrówku koło Warszawy, poza podstawową terapią uzależnienia od narkotyków, prowadzimy zajęcia sportowe, organizujemy ciekawe wydarzenia kulturalne oraz interesujące spotkania. Gwarantujemy miłą atmosferę – pełną zrozumienia. Spokojna okolica sprzyja skuteczności naszej terapii.

Ośrodek leczenia narkomanii dla dorosłych

Warto podkreślić, że nie tylko młodzież i młodzi dorośli eksperymentują z narkotykami. Coraz częściej to osoby w średnim i dojrzałym wieku sięgają po substancje psychoaktywne. Próba odreagowania w ten sposób codziennych stresów, walka z porażkami czy zdopingowanie się do działania to tylko niektóre powody stosowania używek. Dlatego w naszym ośrodku leczenie uzależnień od narkotyków pod Warszawą obejmuje także osoby dorosłe. Dzięki wsparciu wyszkolonego i empatycznego personelu łatwiej jest wrócić do zdrowia i pokonać swój nałóg w każdym wieku.

Wsparcie dla członków rodzin

Terapia dla uzależnionych od narkotyków w ośrodku Od-Nowa pod Warszawą zakłada wsparcie wszystkich potrzebujących. Wyciągamy pomocną dłoń także do bliskich naszych pacjentów, którzy często nie radzą sobie z ich uzależnieniem. Organizujemy wspierające spotkania i warsztaty. To właśnie dzięki temu nasz zamknięty ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków staje się miejscem, w którym leczenie narkomanii ma szansę realnie zmienić życie całej rodziny.

Tygodniowe warsztaty podtrzymujące

Po zakończeniu leczenia odwykowego narkomanii w naszej klinice pod Warszawą możliwe jest uczestnictwo w Tygodniowych Warsztatach Podtrzymujących. Ich celem jest wsparcie emocjonalne pacjentów oraz utrwalenie pozytywnych zmian, jakie zaszły w ich życiu w czasie trwania terapii. Zapraszamy do zmiany życia na lepsze!

Opinie

Terapia uzależniania od narkotykówOdzyskaj wolność od narkotyków

leczenie narkomanii Warszawa

Jeśli szukasz pomocy dla siebie lub bliskiej Ci osoby

FAQ

Osoba uzależniona od narkotyków często manipuluje otoczeniem, by nie rozpoznano jej problemu. W szczególności powinny zaniepokoić takie zachowania jak:

 • drastyczne zmiany nastroju;
 • pojawianie się w pobliżu podejrzanych osób;
 • oznaki na ciele (np. krwawienia, podkrążone oczy, rozszerzone źrenice, ślady po igłach);
 • noszenie przy sobie dziwnych przedmiotów (fajki, igły, strzykawki, słomki, puste fiolki itp.);
 • zmiany w harmonogramie snu;
 • brak lub nadmiar apetytu;
 • zaburzenia równowagi psychicznej i zmiany behawioralne (np. drażliwość, wybuchowość, patologiczny lęk, depresja);
 • tolerancja na przyjmowane narkotyki i sięganie po większe dawki oraz mocniejsze używki;
 • nieudane próby kontrolowania swojego uzależnienia;
 • sięganie po narkotyki pomimo widocznych szkód na różnych płaszczyznach życia.

Przy takich objawach zamknięty ośrodek terapii uzależnień narkotykowych w Warszawie to najlepsze miejsce, aby wyjść z nałogu.

Według statystyk raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii średni wiek osoby, która umiera w Polsce z powodu przedawkowania to 46 lat i 4 miesiące. Zdarzają się jednak przypadki śmierci osób dużo młodszych w wieku poniżej 15 lat oraz starszych, czyli powyżej 65 lat. Oczywiście nie tylko przedawkowanie, ale również długotrwałe, nieleczone uzależnienie skraca życie. Dlatego terapia uzależnienia od narkotyków w Warszawie to jedyna szansa na odbudowę siebie i swojego zdrowia.

Nie da się wskazać jednoznacznej liczby osób, które pokonały swój nałóg. Na pewno ci, którzy podejmują w klinice OD-NOWA prywatne leczenie narkomanii pod Warszawą, mogą liczyć na powrót do zdrowia. Nie zostawiamy naszych pacjentów samych sobie. Po zakończonej terapii w zamkniętym ośrodku mogą oni korzystać z warsztatów podtrzymujących, by nie wrócić do uzależnienia.

Przyjmowanie narkotyków, zwłaszcza w sposób ciągły, powtarzalny i nasilający się, ma straszny wpływ na mózg człowieka. Po pierwszych zastosowaniach można nawet nie zdawać sobie z tego sprawy i nie zauważyć żadnych zmian. Tymczasem narkotyki stopniowo zabijają neurony. Oznacza to obniżenie zdolności intelektualnych i często nieodwracalne skutki uboczne. Uszkodzenie neuronów powoduje spowolnienie reakcji, a także poważne choroby psychiczne. Ułatwia występowanie depresji, psychoz i schizofrenii. Dlatego leczenie z narkomanii musi być przeprowadzone pod okiem specjalistów.

Niestety, ale w fazie uzależnienia narkoman nie może sam przejść do stanu abstynencji. Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień narkotykowych sprawia, że pacjent nie ma kontaktu z substancją psychoaktywną, gdyż przebywa w środowisku chronionym z pełnym wsparciem profesjonalistów. W rozmowie z osobą, która nie chce podjąć terapii odwykowej, trzeba zachować spokój. Przede wszystkim warto wskazać na skutki uboczne uzależnienia i to nie tylko te zdrowotne, ale także społeczne. Najważniejsze jest okazywanie wsparcia i powtarzanie komunikatu „ja tu jestem, czekam i zawsze Ci pomogę”. Warto też zaproponować towarzyszenie mu podczas psychoterapii oraz wskazać na profesjonalny, nowoczesny ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków. Jeśli szukasz możliwości leczenia narkomanii w okolicach Warszawy – zapraszamy do naszego ośrodka OD-NOWA.

Pod względem prawnym nie można zmusić osoby dorosłej uzależnionej od narkotyków do leczenia. Jest to możliwe jedynie w sytuacji statusu ubezwłasnowolnienia. Są jednak przypadki, które zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia psychicznego, umożliwiają leczenie narkomana bez jego zgody. Na przykład terapia uzależnień od narkotyków pod Warszawą w ośrodku OD-NOWA jest możliwa, gdy uzależniony wykazuje objawy zaburzeń psychicznych. Jednocześnie choroba i uzależnienie zagrażają bezpośrednio jego życiu albo życiu lub zdrowiu innych osób.