Wykonaj pierwszy krok - Bezpłatna konsultacja 
Zadzwoń pod numer 503 909 093 lub 730 909 093 

Nowa droga – Leczenie alkoholizmuJak rozpocząć leczenie alkoholizmu?

Alkoholizm to choroba podstępna i przebiegła, trzymająca w zakłamaniu, która doprowadza do destrukcji w życiu uzależnionego i jego rodziny. Bardzo trudno przyznać się przed samym sobą, że ma się problem z alkoholem: ”przecież piję jak inni, nic się takiego nie dzieje, mam nad wszystkim kontrolę”.

Jeśli te zachowania nie są Ci obce, to znaczy, że pierwszy i najtrudniejszy krok jest już za Tobą. Wiesz, że chcesz zmienić swoje postępowanie i szukasz wsparcia.

Teraz wystarczy tylko skontaktować się z nami, żebyśmy mogli doradzić Ci, jak dalej postępować.

Co może Ci zaoferować nasz ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych OD-NOWA?

Opinie

Terapia alkoholowa i przebieg leczenia

Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu to znacznie więcej niż prywatna klinika odwykowa. To miejsce, w którym każdy może poczuć się jak w domu, doświadczyć wsparcia, poznać smak zrozumienia. Terapia alkoholizmu prowadzona jest w taki sposób, by zapewnić podopiecznym maksymalny komfort, zarówno psychiczny, jak i fizyczny.

Czas pobytu w Ośrodku Terapii Uzależnień Od-Nowa zależy od indywidualnych uwarunkowań zgłaszających się osób. Jak długo trwa leczenie alkoholizmu w ośrodku? Terapia podstawowa trwa przeważnie 5 tygodni, natomiast istnieje możliwość jej przedłużenia, na tak długo, jak to będzie potrzebne.

Jak wygląda leczenie uzależnienia od alkoholu w naszym ośrodku?

Terapia choroby alkoholowej prowadzona jest etapami, zazwyczaj są to:

 • Diagnoza uzależnienia i autodiagnoza – rozpoznanie objawów choroby przez samego siebie.
 • Utożsamienie się z chorobą.
 • Uświadomienie skutków, strat i konsekwencji powstałych w wyniku picia alkoholu.
 • Praca nad radzeniem sobie z przymusem picia.
 • Rozpoznanie i rozbrajanie psychologicznych mechanizmów uzależnienia.
 • Praca nad bezsilnością wobec alkoholu.
 • Budowanie nowych przekonań i nowej codzienności w odpowiedzi na pytanie: „Jak żyć ze swoim uzależnieniem?„.
 • Nauka asertywnych zachowań w sytuacjach zagrażających abstynencji.
 • Uczestnictwo w grupach wsparcia i terapii grupowej.
 • Uczenie się rozpoznawania sygnałów świadczących o możliwości nawrotu choroby i radzenia sobie z kryzysem i chwilami zwątpienia.
 • Zaakceptowanie uzależnienia oraz opracowanie programu zdrowienia po opuszczeniu ośrodka.

Jeśli zachodzi konieczność odtrucia alkoholowego, to współpracujemy z jednym z najlepszych detoksów w Warszawie, który przyjmuje pacjentów również pod wpływem alkoholu, więc jeżeli leczenie będzie tego wymagać, zadbamy o najlepszą opiekę medyczną.

Podczas leczenia uzależnienia od alkoholu zapewniamy również chwile relaksu, sportu, spotkań z kulturą i sztuką oraz warsztaty z ciekawymi ludźmi.

Wsparcie dla członków rodziny

Choroba alkoholowa ma to do siebie, że jej skutki dotykają nie tylko osoby uzależnione od alkoholu, ale również ich rodziny i bliskich. W takich przypadkach proponujemy najbliższym konsultacje i udział w warsztatach, dzięki czemu otrzymują potrzebne wsparcie. Wierzymy, że terapia uzależnienia od alkoholu jest prawdziwie skuteczna, jeżeli pomocą objęte zostaną wszystkie osoby, które zmagają się z problemem alkoholowym - zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio.

Leczenie choroby alkoholowej OD-NOWAUwolnienie od choroby alkoholowej OD-NOWA

Tygodniowe warsztaty podtrzymujące

Wszyscy, którzy przeszli u nas terapię, mogą skorzystać z uczestnictwa w tygodniowych Indywidualnych Warsztatach Podtrzymujących, których głównym celem jest wzmocnienie pozytywnych zmian, pomoc w bieżących problemach oraz wsparcie emocjonalne. Zapraszamy do kontaktu.

Jeśli szukasz pomocy dla siebie lub bliskiej Ci osoby