Wykonaj pierwszy krok - Bezpłatna konsultacja 
Zadzwoń pod numer 503 909 093 lub 730 909 093 

Leczenie alkoholizmu – Warszawa – odnowa24h.pl
Może się wydawać, że spożywanie alkoholu jest problemem moralnym lub związanym z siłą woli. Jednak w naszej klinice leczenia alkoholizmu w Ostrówku pod Warszawą wiemy, że każde uzależnienie wpływa na życie osoby uzależnionej oraz ludzi wokół niej. Jeśli pacjent otrzyma odpowiednie leczenie uzależnienia od alkoholu, istnieje duża szansa, że ​​choroba zostanie zatrzymana i będzie mógł prowadzić normalne i spełnione życie.

Jak rozpocząć leczenie alkoholizmu?

Alkoholizm to choroba podstępna i przebiegła, trzymająca w zakłamaniu, która doprowadza do destrukcji w życiu uzależnionego i jego rodziny. Bardzo trudno przyznać się przed samym sobą, że ma się problem z alkoholem: „przecież piję jak inni, nic się takiego nie dzieje, mam nad wszystkim kontrolę”.

Jeśli te zachowania nie są Ci obce, to znaczy, że pierwszy i najtrudniejszy krok jest już za Tobą. Wiesz, że chcesz zmienić swoje postępowanie i szukasz wsparcia. Leczenie alkoholizmu najlepiej przeprowadzić w miejscu, w którym otrzymasz profesjonalną opiekę i wsparcie. Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych w Ostrówku koło Warszawy to słuszny wybór.

Teraz wystarczy tylko skontaktować się z nami, żebyśmy mogli doradzić Ci, jak dalej postępować.

Co może Ci zaoferować nasz ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych OD-NOWA?

Leczenie alkoholizmu – Warszawa: terapia alkoholowa i przebieg leczenia

Nasz prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu pod Warszawą to znacznie więcej niż zwykła klinika odwykowa. To miejsce, w którym każdy może poczuć się jak w domu, doświadczyć wsparcia, poznać smak zrozumienia. Terapia uzależnień od alkoholu prowadzona jest w taki sposób, by zapewnić podopiecznym maksymalny komfort, zarówno psychiczny, jak i fizyczny.

Czas pobytu w Ośrodku Terapii Uzależnień Od-Nowa zależy od indywidualnych uwarunkowań zgłaszających się osób. Jak długo trwa leczenie alkoholizmu w ośrodku w naszej klinice uzależnień alkoholowych? Podstawowa, prywatna terapia alkoholowa w Warszawie trwa przeważnie 5 tygodni, natomiast istnieje możliwość jej przedłużenia, na tak długo, jak to będzie potrzebne.

Leczenie alkoholizmu – Warszawa – odnowa24h.pl

Jak wygląda leczenie uzależnienia od alkoholu w naszym ośrodku Od-Nowa pod Warszawą?

Terapia choroby alkoholowej prowadzona w prywatnej klinice leczenia alkoholizmu pod Warszawą odbywa się etapami, zazwyczaj są to:

 • Diagnoza uzależnienia i autodiagnoza – rozpoznanie objawów choroby przez samego siebie.
 • Utożsamienie się z chorobą.
 • Uświadomienie skutków, strat i konsekwencji powstałych w wyniku picia alkoholu.
 • Praca nad radzeniem sobie z przymusem picia.
 • Rozpoznanie i rozbrajanie psychologicznych mechanizmów uzależnienia.
 • Praca nad bezsilnością wobec alkoholu.
 • Budowanie nowych przekonań i nowej codzienności w odpowiedzi na pytanie: „Jak żyć ze swoim uzależnieniem?„.
 • Nauka asertywnych zachowań w sytuacjach zagrażających abstynencji.
 • Uczestnictwo w grupach wsparcia i terapii grupowej.
 • Uczenie się rozpoznawania sygnałów świadczących o możliwości nawrotu choroby i radzenia sobie z kryzysem i chwilami zwątpienia.
 • Zaakceptowanie uzależnienia oraz opracowanie programu zdrowienia po opuszczeniu ośrodka.

Jeśli zachodzi konieczność odtrucia alkoholowego, to współpracujemy z jednym z najlepszych detoksów pod Warszawą. Przyjmuje on pacjentów również pod wpływem alkoholu, więc jeżeli leczenie będzie tego wymagać, zadbamy o najlepszą opiekę medyczną.

Podczas leczenia uzależnienia od alkoholu zapewniamy również chwile relaksu, sportu, spotkań z kulturą i sztuką oraz warsztaty z ciekawymi ludźmi.

Podaruj sobie zdrowie – dlaczego warto przestać pić alkohol?

Spożywanie alkoholu może powodować wiele chorób i zagrożeń dla organizmu. Osoby, które są uzależnione od picia, częściej zapadają na:

 • schorzenia wątroby,
 • choroby sercowo-naczyniowe, takie jak cukrzyca i udar,
 • osłabienie układu odpornościowego,
 • zapalenie błony śluzowej żołądka,
 • niedobory witamin,
 • problemy ze snem.

Leczenie uzależnień od alkoholu – Warszawa

Podejmując leczenie alkoholizmu, pod Warszawą w klinice OD-NOWA, masz szansę poprawić nie tylko swoje zdrowie, ale także jakość życia. Przestaniesz odczuwać wieczne zmęczenie i budzić się z kacem następnego dnia po wypiciu. Poprawie ulegną także Twoje relacje z innymi, więc będziesz się mniej stresować i martwić problemami w różnych związkach (partnerskich, romantycznych, zawodowych itp.).

Zamknięty ośrodek leczenia uzależnień alkoholowych – szansa na lepsze życie

Kiedy podejmujesz trudną decyzję o rozpoczęciu leczenie uzależnienia od alkoholu, wybierz prywatny ośrodek leczenia alkoholizmu. Do klinik, które działają w ramach pokrycia kosztów przez NFZ, jest długi czas oczekiwania na przyjęcie. Poza tym wymagane jest okazanie aktualnego skierowania do szpitala psychiatrycznego lub prawomocnego postanowienia sądu kierującego na odwyk.

Prywatne leczenie alkoholizmu w zamkniętym ośrodku, koło Warszawy w Ostrówku, to gwarancja całodobowej opieki. Dzięki temu każdy, kto zgłosi się na terapię, może liczyć na wsparcie najlepiej wyszkolonego, multidyscyplinarnego zespołu oraz zindywidualizowaną pomoc. Ośrodek OD-NOWA – jako prywatna klinika leczenia alkoholizmu pod Warszawą – gwarantuje skuteczne programy terapeutyczne. Rolą naszej placówki jest udzielanie specjalistycznej pomocy osobom dążącym do zaprzestania picia i umożliwienie im powrotu do życia społecznego bez problemów wynikających z nałogu.

Wsparcie dla członków rodziny uzależnionych od alkoholu

Leczenie alkoholizmu pod Warszawą obejmuje nie tylko samych uzależnionych. Choroba alkoholowa ma to do siebie, że jej skutki dotykają nie tylko osoby uzależnione od alkoholu, ale również ich rodziny i bliskich. W takich przypadkach proponujemy najbliższym konsultacje i udział w warsztatach, dzięki czemu otrzymują potrzebne wsparcie. Wierzymy, że terapia uzależnień od alkoholu jest prawdziwie skuteczna, jeżeli pomocą objęte zostaną wszystkie osoby, które zmagają się z problemem alkoholowym – zarówno bezpośrednio, jak i pośrednio.

Opinie

Leczenie choroby alkoholowej OD-NOWAUwolnienie od choroby alkoholowej OD-NOWA

Tygodniowe warsztaty podtrzymujące w terapii alkoholowej

Wszyscy, którzy przeszli leczenie uzależnień od alkoholu w naszej prywatnej klinice pod Warszawą, mogą skorzystać z uczestnictwa w tygodniowych Indywidualnych Warsztatach Podtrzymujących. Ich głównym celem jest wzmocnienie pozytywnych zmian, pomoc w bieżących problemach oraz wsparcie emocjonalne.

Terapia uzależnień alkoholowych prowadzona w naszym ośrodku leczenia alkoholizmu pod Warszawą ratuje życie i zdrowie rodzin. Wprowadzamy pacjenta w środowisko leczenia alkoholizmu, w tym rutynowe, zdrowe nawyki wzbogacone interakcjami grupowymi w celu powrotu do zrównoważonego stylu życia. Zapraszamy do kontaktu.

Jeśli szukasz pomocy dla siebie lub bliskiej Ci osoby

FAQ

Alkoholik ma duże trudności z kontrolowaniem samego siebie i nieuleganiem presji otoczenia. Dlatego leczenie alkoholizmu wymaga profesjonalnego podejścia. Aby osiągnąć swój cel, jakim jest zaprzestanie picia, potrzebuje specjalistycznej terapii alkoholowej, której towarzyszy profesjonalista. Pomoc medyczna jest ważna przede wszystkim w celu opanowania objawów zespołu abstynencyjnego, który może pojawić się w momencie przerwania picia.

W niektórych przypadkach konieczne jest wdrożenie leczenia farmakologicznego. Terapia uzależnień od alkoholu wymaga również pomocy psychologa. Opieka tego specjalisty jest częścią procesu wychodzenia z nałogu. Pomaga ocenić zyski i straty, zapobiega nawrotom oraz wyjaśnia społeczne i psychologiczne wady picia. Jest także wsparciem dla alkoholika w poszukiwaniu różnych sposobów radzenia sobie z problemami życiowymi, bez konieczności sięgania po kieliszek.

Farmakologiczne leczenie uzależnień od alkoholu powinno być prowadzone przez lekarza. Nie ma na rynku leków bez recepty, które można podać alkoholikowi, żeby przestał pić. Poza tym przyjmowanie środków farmakologicznych na własną rękę stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta. Obecnie na polskim rynku dopuszczone do stosowania w leczeniu alkoholizmu są cztery substancje – wszystkie podaje się pod ścisłą kontrolą lekarską.

Terapia alkoholowa rozpoczyna się od zaakceptowania choroby. Jest to pierwszy krok, który pozwala alkoholikowi podjąć dalsze działanie. Kolejny to zwrócenie się po profesjonalną pomoc. Nasz ośrodek leczenia alkoholizmu koło Warszawy to miejsce, w którym pacjenci mogą liczyć na całodobową opiekę pod okiem wybitnych specjalistów.

Terapia alkoholowa pod Warszawą po pierwsze obejmuje detoks, czyli odtrucie alkoholowe oraz uświadomienie pacjentowi istoty problemu. Następnie podejmowana jest interwencja, która ma nauczyć osobę uzależnioną skutecznej walki z nałogiem oraz sposobów wytrwania w abstynencji. Najczęstsze sposoby leczenia alkoholizmu obejmują:

 • farmakoterapię;
 • współpracę z psychologiem, psychiatrą i terapeutą uzależnień;
 • terapię indywidualną, grupową lub rodzinną;
 • warsztaty wzmacniania psychologicznych mechanizmów radzenia sobie z chorobą.

W przypadku Ośrodka OD-NOWA pod Warszawą możesz liczyć na leczenie alkoholizmu prywatnie w pełnej anonimowości i dyskrecji personelu. Odwyk alkoholowy w placówce stacjonarnej trwa nieco ponad miesiąc (zazwyczaj 5 tygodni). Jeżeli sytuacja tego wymaga okres leczenia alkoholizmu może zostać przedłużony. Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy dobro naszych pacjentów, dlatego dostosowujemy czas terapii do indywidualnych potrzeb.